Site Overlay

Refleksoloji Masaj Koltuğu


Refleksoloji Masaj Koltuğu Fiyatları

Kökeni antik medeniyetlere dayanan ve Uzak Doğu tıbbının vazgeçilmez terapilerinden olan bir başka masaj türü refleksoloji, yalnızca ayaklara yapılmayan aynı zamanda el ve yüze uygulanan bir masaj. Ayakta her bir noktanın vücuttaki bir organa ya da dokuya bağlı olduğu anlayışıyla, bu noktalara baskı yapılarak uygulanan masaj, sizi stresten arındırıp dinlendiren bir uygulama. Dolaşım sistemini iyileştirme ve uykusuzluk gibi problemleri azaltma özelliği de bulunuyor. Özellikle tüm gün ayakta duranlar için ideal bir masajdır.

Halk dilinde “ayak masajı” olarak bilinen refleksolojinin, yaklaşık 5000 yıl önce Çin’de akupunkturla aynı dönemlerde doğduğu sanılıyor ve bu yöntemin çeşitli kültürlerde kadim zamanlardan beri uygulandığı biliniyor. Refleksolojiye ait en eski belgeler Mısır’da bulundu ve MÖ. 2500-2300 yıllarına aitti. Bir Mısırlı hekimin mezarından çıkarılan piktograf, el ve ayak masajının tedavi olarak o dönemlerde uygulandığını gösteriyor.

Manuel Terapi, Reiki, Masaj Masası ve Masaj salonunda kullanılan sarf malzemelerinden masaj yağı, sedye örtüsü, havlu, peştemal, tela terlik, soğuk lipoliz membran ve benzeri sarf grubunun tümünün satışını yapmaktayız.

Ürün siparişi için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
Firmamızı sabit numaralardan arayarak ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sabit Tel : +902164052525 – +902164052545
Android veya iOS yazılımlı akıllı telefonu olan müşterilerimiz, satış departmanında çalışan arkadaşlara sosyal medya
Whatsapp, +905302865343 – +905323779307
instagram, https://www.instagram.com/evtipihastayataklari/
Linkedin, https://www.linkedin.com/in/mehmet-s%C3%B6yler-922391113/
Twitter, https://twitter.com/hizlimedikal
Skype, live:hizlimedikal
Facebook, https://www.facebook.com/masajmasasimedikalblog/
Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=7O124eoC4kU  
ve benzeri alanlardan bize ulaşabilirsiniz.

7/24//365 Mobil Tel : +905302865343 – +905323779307

Refleksoloji için gerekli olan koltuk

Refleksoloji Faydaları

Refleksolojinin en büyük yararlarından biri, kişiye olağanüstü bir rahatlama ve gevşeme getirmesidir. 21. yy’da stres, günlük hayatımızın önlenemez bir parçası haline geldi. Stres bir dereceye kadar yaşam için gereklidir fakat trafik, televizyon, internet, iş stresi, aile içi sorunlar, savaşlar, hastalıklar, çevre kirliliği, elektronik kirlilik, ışık ve ses kirliliği ve maddi sıkıntıların yaratmış olduğu fiziksel ve psikolojik yüklerin ne derece ağır olduğunu göz ardı edemeyiz. Uzun süre stresle yaşayan her bünyenin sinir sistemi yorulur, direnci azalır ve en sonunda bozulur.

Düzenli yapılan refleksoloji seanslarıyla vücut enerjisindeki tıkanıklıklar giderilir, enerji vücuda dengeli bir biçimde yayılmaya başlar dolayısıyla kan dolaşımı sorunları ortadan kalkar ve oksijen hücrelere daha kolay dağılır. Lenf sistemi görevini daha iyi yapar ve vücuttaki toksinler hücrelerden daha kolay atılır.

Refleksoloji bugün alternatif tedavi adı verilen terapilerin arasında yer alıyor. Refleks sözcüğünün sözlük anlamı “dış etkilere bağlı olarak istemsiz kas kasılması”dır. Ancak refleksolojideki refleks terimi, yansıma, aksetme anlamına geliyor. Ellerimiz, ayaklarımız, gözbebeklerimiz ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşıyor. Başka bir deyişle, her organın el, ayak, gözbebeği ve kulaklarda yansıdığı bir yer bulunuyor. Her organ bu yansıma alanları ile aynı zamanda bir ilişki içinde. Ayaklarda, organların yansıdığı noktalar diğerlerine göre daha geniş bir alana yayıldıkları için üzerlerinde çalışmak daha kolay oluyor.

Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor.

Refleksoloji, vücut enerjisinin dengeli bir biçimde organlara yayılmasını yardımcı olarak, vücuda denge getirmeyi sağlıyor. Vücuttaki enerji; üzüntüler, stres, hastalıklar ve travmalar sonucu tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar sonucu, kimi organ gerektiğinden fazla, kimisi ise az enerji alır. Bu dengesizlik ise yavaş yavaş organların görevlerini iyi bir biçimde yerine getirememesine yol açar. Refleksoloji sayesinde ayakta gerekli yerlere uygulanan basınç ve masajla bu tıkanıklıklar açılır ve enerjinin akışı sağlanır. Organlara uyum içinde dağılan enerji, vücudu canlandırır. Enerjinin dengeli yayıldığı vücut sağlıklıdır ve kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahiptir.#


Refleksoloji ayak masaj koltuğu
https://www.youtube.com/watch?v=_QHc8pC5Q1c

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir