Site Overlay

Manuel Ayak Bakım Koltuğu

Manuel Ayak Bakım Koltukları

Thai Masaj Yatağı ve Koltuğu

Thai masaj koltuğu, ön tarafta ayak uzatma sehpası ve masaj yapan için oturma pufu
tamamen ahşaptan üretilen koltuk türü yatak ve ekipmanları siparişe özel üretim yapılmaktadır.

Ayak sağlığı için ahşap kademe kademe yatak haline gelen koltuk

Koltuk 5 kademe arkaya doğru yatar ve yatak pozisyonuna gelir.
Gelen müşteriler yorgunum veya uzanmaya ihtiyacım var derse eğer koltuğun manuel olarak sırt kısmını aşağı yukarı hareketi ile müşterinize rahatlık sağlayabilirsiniz.

Genellikle ayak sağlığı merkezlerinde, ayak bakımı ile alakalı olarak elektrikli podoloji koltuğu bulunmaktadır. Bazı işletmeler klasik hava içinde ahşap malzeme kullanmaktadır. Ahşap podoloji koltuğu bu gibi durumlarda işletmenin ve müşterilerinizin işini kolaylaştırır.

Pedikür malzemeleri için gerekli olan pedikür koltuğu, pedikür taburesi vb. ürünlerin imalatı için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Kullanılan ahşap malzeme, sünger ve kumaş 1. sınıf malzeme tercih edilmiştir.

Podoloji Ayak Bakım Koltuğu İmalat Satış Noktası

Refleksoloji Nedir?
Refleksoloji, ayaklar, eller veya kulaklardaki belirli noktalara ve alanlara uygun basınç uygulamasıdır. Refleksoloji uzmanları, bu refleks noktalarının farklı vücut organlarına ve sistemlerine karşılık geldiğine ve bunları bastırmanın kişinin sağlığı için gerçek faydalar yarattığına inanmaktadır.

Refleksoloji, ayağın kemerindeki belirli bir noktanın mesaneye tekabül ettiğini gösterir. Bir refleksolog bu alana uygun baskı uygulamak için başparmak veya parmak kullandığında, mesane işleyişini etkileyebilir.ayaktaki noktaları gösteren refleksoloji çizelgesi

Refleksoloji ayak haritası
Refleksoloji uzmanları, sağda gösterilen refleksoloji şeması gibi çalışmalarını yönlendirmek için ayak haritalarını kullanır. Sol ayak vücudun sol tarafında bulunan organlara, sağ ayak ise sağ taraftaki organlara karşılık gelir.


Refleksoloji noktaları veya akupunktur noktaları

Refleksoloji masaj, Reiki veya akupunkturdan ne kadar farklıdır?
Birçok kişi refleksolojiyi masaj, Reiki veya akupunktur ile karıştırır , ancak bu tedaviler arasında temel farklılıklar vardır. Masaj terapistleri vücuttaki daha geniş yumuşak doku alanlarını manipüle ederken, refleksologlar ayaklar, eller ve kulaklardaki belirli noktalara baskı uygular. Masaj veya refleksolojiden farklı olarak, Reiki herhangi bir fiziksel manipülasyon veya baskı içermez, bunun yerine vücudu çevreleyen düşünülen ince titreşimli alanla çalışmak için hafif bir dokunuş kullanır. Son olarak, akupunktur ve akupunktur, refleksoloji gibi, vücudun diğer kısımlarını etkilemek için vücut üzerinde refleks noktaları kullanırken, puanlar aynı değildir ve akupunktur tüm vücut boyunca puan kullanır.

Bunlar tamamen farklı uygulamalar olsa da, hepsinde ortak olan tek şey, bazen stresle ilişkili semptomları yönetmede yardımcı olmaları .

Bunlar, refleksoloji noktaları veya akupunktur noktaları veya akupunktur noktaları olsun, anatomik veya fizyolojik gerçeklikte herhangi bir varlığa sahip olduklarını önerecek hiçbir şey yoktur. İç organları temsil etmek için bu noktalar nasıl belirlenebilir? Kontrollü çalışmalarla değil, kontrolsüz hayal gücüyle.

Ve bu noktalara bastırmanın sağlığa fayda sağladığına dair inandırıcı bir kanıt yok. Web sitesi, akupunktur mitolojisinden terminoloji ve terapötik uygulamalar için desteklenmeyen iddialarla doludur. Bunların hiçbirinin bilim ile ilgisi olmadığı açık. Bu bir inanç sistemi ve bu konuda oldukça karışık bir sistem.

Refleksoloji ne yapar?
Her ne kadar refleksoloji hastalığı teşhis etmek veya iyileştirmek için kullanılmasa da, dünyadaki milyonlarca insan kaygı , astım, kanser tedavisi, kardiyovasküler sorunlar, diyabet, baş ağrısı, böbrek fonksiyonu, PMS ve sinüzit gibi durumlara değinirken diğer tedavileri tamamlamak için kullanır .

Podologların kullandığı ayak sağlığı ve ayak bakımı için gerekli olan 3 motorlu koltuk, yukarı aşağı hareket eder, sırt kısmı yatar kalkar, trendelenburg yapar, 2 ayak bölümü manuel el pistonu ile ayak kısmına hareket sağlar.

Ayakları amortisör ile diğer kısımlar motor ile hareket eder
Kumandası sayesinde aşağı yukarı hareket eder
Özel vinleks malzemeyle kaplanmış olan döşeme uzun ömürlü , kolay temizlenebilir, su geçirmez ve antibakteriyel özelliktedir.
Koltuğun başlık bölümü yüksekliği hastanın pozisyonuna ayarlanabilir ve istenildiği zaman sökülüp takılabilir.


Toplumda en sık karşılaşılan durumları kısaca şöyle belirtebiliriz;
Podoloji Nedir ve ne demektir ?
Latinceden gelen PODO (ayak) LOJİ (bilim) “Ayak Bilimi” anlamındadır. Podoloji normal şartlarda hekimler tarafından uygulanmayan ayak sağlığının gerekliliği olan ayak bakımı ile ilgilenir. Bu bakım şekli hem önleyici, hem iyileştirici, hem de tedavi edicidir.
Ayak sağlığı, çocukluktan yaşlılığa kadar her dönemde bireyin yaşam kalitesini etkilemektedir. Özellikle diyabet hastalığı ve dolaşım bozukluklarında, hayatı tehdit eden komplikasyonların önlenmesi bakımından, medikal ayak bakımıyla ayak sağlığının korunması mümkündür.
Podolojinin verdiği hizmetler şu sekil de sıralanabilir.
1-Batık tırnak tedavisi (3TO Titanyum tel sistemi)
2-Diyabetik ayak tedavisi
3-Kalınlaşmış tırnak tedavisi
4-Nasırlı ayak tedavisi
5-Mantar hastalığı sebebiyle oluşan sorunlarda tırnak bakımı ve tedavisi
6-Şekil bozukluğu olan(deforme olmuş) ayakların tedavisi
7-Çatlak topuk tedavisi
8-Aşırı terleyen ayakların bakımı ve tedavisi

Tırnak Batması
Tırnak batmasının 3 evresi vardır. 1.evrede ağrı olur, 2.evrede ağrı ile birlikte enfeksiyon meydana gelir, 3.evrede de granulasyon (doku hasarı ve sertleşme) dokusu oluşur.
Tırnak batması tedavisi 3TO tel sisteminin kullanılması ile günümüzde şikayetlerin ortadan kaldırılması ve kalıcı iyileşme sağlaması açısından sorun olarak ortadan kalkıyor.

Diyabet ve Ayak Bakımı

Diyabetik Ayak Nedir?
Diyabetik ayak oluşumunun temelinde aslında sinir ucu hasarı (periferik nöropati) bulunmaktadır. Diyabet, özellikle kontrol edilmediğinde, sinir ve sinir uçlarının hasarı ile seyreden bir hastalıktır. Duyu sinirlerinde ortaya çıkan hasara bağlı olarak; diyabetikler, ayaklarında oluşan yaralanmalara bağlı acıyı hissedemezler. Buna ek olarak, diyabetin özellikle kılcal ve orta çaplı damar seviyesinde dolaşımı olumsuz etkilemesi sonucunda ortaya çıkmış olan yaranın iyileşmesini güçleştiren bir diğer önemli faktördür.

Diyabetik ayakların bakımı normal ayaklardan farklı yapılmalıdır. Diyabetik kişilerin ayaklarında ortaya çıkan küçük problemler, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilir.

Tırnak Mantarı Nedir ? ve Podoloji

Tırnak Mantarı
Tırnak mantarı ayak tırnak uçlarının hemen altında beyaz veya sarı nokta şeklinde başlayan yaygın bir hastalık durumudur. Mantar enfeksiyonu derine ilerledikçe, tırnakta renk kaybına, kalınlaşmaya ve tırnak kenarlarında parçalanmalara neden olabilir. Mantar genellikle birkaç tırnağı etkiler, tüm tırnakları etkilemez.
Eğer tırnak mantarı ağrı vermeye başladıysa ve tırnakta kalınlaşmaya neden olduysa tıbbi bakım aşamalarına geçilmelidir.
Tırnak mantarı onikomikoz olarak da adlandırılır.

Tırnak mantarına maruz kalan tüm bölge özel freze uçlarıyla ağrısız, acısız ve kanamasız olarak inceltilir. Destek medikal ürünlerle yoğun bakım sağlanır.

Nasır Tedavisi Nedir ?

Nasır Tedavisi
Deride oluşan yoğun keratinleşme yani kalınlaşma olan nasır ayaklarda en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Acı veren nasır problemlerinin iyiyleşmesi, doğru ve düzenli ayak bakımı ile mümkün olur. Nasır oluşmuş bölgede kişinin canını yakan şey yüzeydeki kalınlaşma değil, bu kalınlaşmanın aşağıdaki sinirli dokulara yaptığı baskı olur. Genellikle derinlere doğru ‘V’ şeklinde yapılanan nasırlar çok baskı alan bölgelerde vücudun kendi savunma mekanizmasının sonucu olarak oluşur. Baskı başlayıp devam ettiğinde vücut otomatik olarak daha derinlerde olan kan damar ağı sinirler ve yeni doku üreten derinlerdeki deri katmanlarını korumak amacı ile yüzeyini kalınlaştırmaya başlar.

Medikal Ayak Bakımı Nedir ?

Medikal Ayak Bakımı
Günlük yaşamda ayaklarımız çeşitli nedenlerle yıpranıyor ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabilir, oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderebilir. Medikal bakımlar ayakların hem estetiğini hem de sağlığını korur.

Sağlığa yönelik bir bakımdır. Yüksek ısı sterilizasyonu, kimyasal dezenfeksiyon ve podoloji aletleri ile malzemeleri kullanılarak, hijyen bakımından hastane standartları sağlanmaktadır.

Telefonla, Whatsapp veya Mail yoluyla ile sipariş verebilirsiniz.
Sipariş ve Danışma Hatlarımız
Showroom
Medikal Blog Store
Mağaza İletişim / Store Info
Yetkili: Mehmet SÖYLER
Fetih Mah. Somuncu Baba Sok. No:53/B
Ataşehir-İSTANBUL
Tel : 0216 405 25 25 / 0216 405 25 45
Gsm : 0530 286 53 43
Mail : hizlimedikal@gmail.com

Merkez
Medikal Blok Medikal
Medikal Kozmetik Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Adres : Osmanağa Mah Rıhtım Cad. Reşit Efendi Sok No : 45 /A
Kadıköy – İSTANBUL
İletişim : 0216 405 28 28 – 0216 405 28 29 – 0216 349 80 80
Fax : 0216 405 28 30
Mobil : 0532 377 93 07 – 0530 286 53 43
Mail : omronmedikal.net@gmail.com
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ…
www.medikalblog.net

Fiyat ve genel anlamda Masaj Masası vb.. ürünler konusunda 7/24 soru, görüş ve önerilerinizi bize iletin.

medikalblogstore@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir