Site Overlay

Hasta Muayene Masası Satış Fiyatları 05539554343

Hasta Muayene Masası Ve İkili Muayene Basamağı Satış Fiyatları 05539554343

Hasta Muayene Masası Satış Fiyatları
Hasta Muayene Yatağı Satış Fiyatları
 • Özel muayenehanelerde tercih edilen muayene sedyesini siz son kullanıcılara tavsiye ederiz.
 • Muayene masası ve ikili muayene basamağı ( eskoba ) hazırlanışında ve imalatında itina ile üretilen muayene yatağında 1.sınıf malzeme kullanılmıştır.
 • Senelerin verdiği deneyime dayanarak her parçası kaliteli ve uzun ömürlü malzeme seçilerek imal edilmiştir.

Muayene Masası, yatağı, sedyesi imalatı ve satışı

 • Ahşap muayene masası ve masaj sedyesi olarak kullanılan ayak kısımları metal diğer bölümleri ahşap ana gövdeye sahip yerli üretim sedye çeşidimiz.
 • Muayene masasını anlatmak gerekirse ayak kısımlarında metal profil kullanılmıştır.
 • Baş kısmında hastayı oturur vaziyete getiren 10 kademeli rastomat kullanılmıştır, baş kısmı delikli ve deliksiz olarak üretilebilmektedir.
 • 5 cm sert 32 dansite sünger ve birinci sınıf alev almaz deri kullanılmıştır.
 • Çift çekmeceli ve teleskopik bilyeli ray sistemi kullanılmıştır.
 • Ölçüler 70 x 75 x 190 cm
 • Özel ölçü ve renkte üretil yapılır.
 • İstanbul içi gönderim ve kurulumlar firmamıza aittir.
 • Şehir dışı gönderimler ambar veya kargo firması ile yapılmaktadır.
 • Yurt dışı gönderimler ve toptan satışlar için firma satış departmanı irtibatta geçmenizi rica ederiz.
 •  
Hasta Muayene Masası ve İkili Basamak Satış Fiyatları

Masaj Nedir?

 • Tıp alanında kas, sinir sistemi ve kan dolaşımının işleyişini düzene sokmak, iyileştirmek için belirli ilkelerle, vücudun çeşitli dokularına uygulanan işleme masaj adı verilir.
  Ellerle ya da farklı araçlarla uygulanabilir olan masaj rahatlatıcı özelliği ile bilinir.
  Çeşitli ağrıların dindirilmesinde de etkili olan bir tekniktir.

Aşağıdaki Deri, Ahşap, Metal Renk Kataloğundan Renk Seçimi Yapabilirsiniz.

ral boya renk kataloğu

ral boya renk kataloğu masaj masası

Masajın Amacı;


ral boya renk kataloğu muayene masası

Masajın Faydaları

Temel olarak ağrıları dindirme ve ödem nedeniyle oluşan şişliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla yapılır.
Ancak yaralanmalar ve kazalar sonucu oluşan burkulmaların iyileşmesinde, kasların gevşemesinde de masaj yöntemi uygulanır.
Çeşitli aktiviteler öncesinde uygulanan masaj kan dolaşımına etki edeceği için kasların hafif şekilde ısınmasında ve hızlı çalışması konusunda da faydalı olabilmektedir.

Dünyadaki canlıların yaşamasını sağlayan ormandaki, insan dahil tüm canlıya oksijen üreten ağaç’ın kesildikten sonra atölyeye gelene kadar geçirdiği evreler ve şekillenmesi

Köknar Ağacı Nedir ?

En fazla Doğu Karadeniz bölgemizinde Yetişmektedir( Rize, Artvin ) , Kastamonu, sinop bölgesi orta ve batısın da yetişen ve diğer taraftan ise Bulgaristan, Yunanistan ve Sibirya’da da ciddi miktarda mevcut olan köknar ağacı çamgiller familyasındandır.

Beyaza yakın bir renge sahip olan köknar ağacı iğne yapraklı olup kerestesi biraz yumuşak ve liflidir. Vidalanma özelliği iyidir.

Muayene Masası ve Ahşap Masaj Masası Üretiminde En Çok Kullanmış Olduğumuz Ağaç Türü ( Kayın, Gürgen Ağacıdır. )

Kayın Ağacı Nedir ?

 • Kayın ağacı; Fagaceae (kayıngiller) familyasının Fagus (kayın) cinsine ait bir ağaçtır ayrıca ülkemizde Akhuş adıyla da bilinir. Yaklaşık 700 yıl ömürleri vardır.
 • Uzun boylu ve gösterişli yapıya sahiptir. Kışın yapraklarını dökme özelliğine sahip bu ağaçların yaprakları ve meyveleri püskül şeklindedir.
 • İdeal yetişme alanları ormanlık alanlar, kumluk ve humuslu topraklar olsa dahi birçok toprakta verimli bir şekilde yetişebilir.
 • Türkiye’de iki türü bulunan kayın ağacını (Doğu kayını ve Avrupa kayını) Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde ayrıca Ağrı dağı ve Erciyes Dağı eteğinde çokça görmek muhtemeldir.
 • Dünya’da ise 10’dan fazla çeşidi bulunan bu ağaçlar Güney Çin, Meksika Tayvan ve Japonya gibi ülkelerde yetişir ve yetiştiği yerin ismini almaktadır.
 • Kayın ağaçlarının oksijen salınımının yüksek olması da bizim kaliteli ve sağlıklı nefes almamızı sağlar. Ayrıca sağlık alanında kronik akciğer rahatsızlığı olanlara iyi geldiği bilinmekle birlikte cilt temizliğinde de yeri vardır.
 • Kayın ağacı Dünya’da margarin yapımında dahi kullanılır. Ayrıca dayanıklı yapısından dolayı kontrplak, oyuncak, mobilya yapımında da çokça tercih edilir.
 • Kayın Ağacının Külünün geleneksel birçok ilaç yapımında kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca Kabuğu bir bütün olarak kolay soyulabilir ve sağlam bir lif yapısına sahiptir.

Orman Ürünlerinden Sunta

Sunta, rendeleme işlemi ile ortaya çıkmış olan ağaç malzemelerin parçalarının yapıştırıcı ile karıştırılarak preslenmesi ile üretilmektedir. Suntanın mdf’ye oranla daha dayanıksız kalmasının en büyük nedeni, preslenme aşamasında yeteri kadar sıkışmaması ve içeriğinde boşlukların bulunmasıdır. Özellikle nemli ortamlarda içerisinde bulunan boşluklara sızan nem sunta malzemeye daha çok zarar verdiğinden, mdf’den daha dayanıksız olmasının en büyük nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

imdilerde gelişen teknoloji ve üretim teknikleri ile sunta malzemelerde bu sorun da aşılmaktadır. Şimdiler suntadan ziyade daha çok suntalam malzemeler kullanılmakta ve mdf gibi dayanıklı malzeme haline gelmiştir. Ancak yine de mdf’den daha dayanıklıdır diyemeyiz. Ancak suntanın en büyük avantajı mdf’den daha ucuz bir malzeme olması ve tabii ki mobilya ürünlerine bu fiyatların yansımasıdır. Bizim size önerimiz ise hepimiz için en iyisi kalite standartları ile üretilmiş olmasına dikkat etmemiz ve bulunduğumuz ortamlardan nemi uzak tutmamız. Sadece mobilyalarımız için değil unutmayalım nemin fazlası bizim sağlığımızı da tehdit etmektedir.

Mdf ve Mdf Lam Nedir ?

Mobilya Malzemesi Mdf Nedir?

MDF yapısı itibariyle her noktasının homojen yoğunlukta olması, standart boyutlarda elde edilebilmesi, freze işlemlerindeki mükemmelliği, yüzey ve kenarlardan uygulanan vidaları iyi tutması nedeniyle tercih edilmektedir.

MDF lake boya uygulamaları için mükemmel bir yapıya sahiptir. Hem sağlam olması hem yüzeyinin pürüzsüz olması nedeniyle lake boya işlemi için uygundur. Boya işlemi haricinde vida tutma gücü sunta türüne göre daha iyidir.

MDF işlenmesi kolay bir malzemedir.
Bazı bebek mobilyaları üzerine Çizgi film kahramanlarının resimleri oyularak boyanmaktadır.
Bu da MDF nin ne kadar sağlam bir malzeme olduğunu göstermetedir.
Eğer uygulama sunta yada suntalam üzerinde olsa sunta kullanılamaz duruma gelir ve atılırdı.

MDF yüzeyleri Poliüretan Astar yada Polyester/Polyeter Dolgu ile doldurmak çok kolaydır. Poliüretan Astar ile 2 – 3 kat ile rahatlıkla tam dolgun yüzey elde edilebilir. Kesim yerlerinde pürüzlü yüzey olur.
Bu alanı her kat arası pürüz kırarak tam dolgun yüzey elde edilir.

Mobilya Malzemesi Mdf Lam Nedir?

MDF, kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha anlamına gelmekte ve MediumDensity Fiberboard kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. MDF orta sertlikte bir levha olup, termomekanik olarak odun veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık %9-11 oranında termosetting ( sıcaklıkta katılaşan ) karakterli bir tutkal ile tutkallanarak sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhadır. MDF yapısı itibariyle her noktasının homojen yoğunlukta olması, standart boyutlarda elde edilebilmesi, freze işlemlerindeki mükemmelliği, yüzey ve kenarlardan uygulanan vidaları iyi tutması nedeniyle tercih edilmektedir. MDFLAm, MDF levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla elde edilir… Ağırlıklı Melamin Kapı yapımında, mobilya üretiminde arkalık, çekmece altı, klapa olarak , ayrıca kalınlaştırılmış panel üretiminde ve farklı projelerde kullanılabilir.

Orman ve Gençleştirme

Ormansız alanlarının ağaçlandırılması, mevcut ormanlarının bakımları ve gençleştirilecek devamlılıklarının sağlanması silvikültürün esas konusudur.
Ormanların devamlılığının sağlanması, kendisinden beklenilen orman ürünleri üretimi ile, ekolojik ve sosyal fonksiyonların (Su üretimi, toprak koruması, iklimi düzenlemesi, toplum sağlığı, rekreasyon, ulusal savunma, bilimsel vs.) yerine getirilebilecek şekilde düzenlenmesi ve işletilmesi ancak silvikültürel müdahalelerle gerçekleştirilir.
Her canlı varlık gibi ormanlar da doğar, büyür, gelişir, yaşlanır, çöker (ölür). Kendi haline bırakılan ormanlarda, ormanların yeniden oluşması rastlantılara bağlıdır. İşletme ormanlarında çökme evresi yoktur. Ormanlar çökme evresine girmeden önce ağaç türlerinin biyolojilerine göre değişen teknikler ve gençleştirme metotları kullanılarak planlı bir şekilde gençleştirilirler.

Ormanlarımızın Devamlılığı

Gerek gençleştirme çalışmaları, gerekse bakım çalışmalar olup, bu çalışmalar sırasında kesilecek ağaçların belirlenmesi tamamen orman Mühendisleri veya diğer Ormancı Teknik Elemanlar tarafından yapılır. Bu işlem yapılırken ormanın yapısı ve ekolojik şartlar dikkate alınır. Yani ormanlardan yapılan bir teknik çalışmanın sonucu olarak ağaç kesilir.
Özellikle son yıllarda gittikçe ağırlaşan çevre sorunları, (Su ve toprak kirlenmesi, asit yağmurları, sera gazı etkisi, küresel ısınma vb.) aşırı usulsüz faydalanmalar ormanların geleceğini tehdit eden en önemli etmenler olarak ortaya çıkmaktadır. Tahrip edilen alanların yeniden ormanlaştırılması, sağlığını kaybetmiş ormanların eski sağlıklarına kavuşturulması, sağlıklı olanların ise bu şekilde devamlılıklarının sağlanması çalışmaları Ormancıların üzerine düşen büyük bir görev olarak karşımıza çıkmaktadır . Bu da ancak ormanlara yapılacak bilinçli müdahalelerle gerçekleştirilebilir.

Bu Yeşillik, Orman Hepimizi, Çocuklar ve Torunlarımıza Bırakmamız Gereken En büyük Mirasımızdır.

Ürünlerimizi Satış Mağazamızda Görebilirsiniz.

Medikal Blog Store
Mağaza İletişim / Store Info
Yetkili: Mehmet SÖYLER
Fetih, Sarıkamış Sk. No : 39, 34704 Ataşehir/İstanbul
Mobil : +905539554343

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir